KURUMSAL

misyon-ve-vizyon-620x209

HAKKIMIZDA

Firmamız 2012 yılında kuruldu. 2013 yılında ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarına başlayarak, 2014 yılında üretim metodunu ve test süreçlerini geliştirdi. 2015 yılında TSEK 326 kriterini hazırladı ve kabul edildi. 2016 yılında laboratuvar doğrulamalarına ve pilot uygulamalarına başlandı. 2017 yılında UGMA Filtrasyon Teknolojisinin son halini alması ile 2018 yılında dünya genelinde patent başvurusu yapıldı. Ardından yine 2018 yılında TS 13848 standardı oluşturuldu ve kabul edilerek partikül&mikrobiyal yüklerin tutuculuk performansı tescillendi. 2019 yılında TS 14683+AC standardına göre test metodu geliştirilip ilk defa filtre kasetlerinden bakteri aerosolleri geçirilerek etkinliği tescil edildi. 2020 yılında dünya genelinde patenti onaylandı. 2021 yılında ISO 9001, ISO 13485, TUV Austria, CE belgelendirmeleri yapıldı, dünyada ilk defa filtre yüzeyinden virüs testi yapılarak etkinliği tescil edildi ve geliştirdiğimiz çok kullanımlı ventilsiz maske piyasaya sürüldü. Ardından yine 2021 yılında TÜBİTAK ve KOSGEB ile ortak proje çalışmalarına başlandı. 2022 yılında altı yeni Hava Temizleme Cihazı piyasaya sürüldü.

Bugünse ürünümüz yeni bir Çağın başlamasında başrol alarak; dünya filtre sektöründe muadili olmayan filtrasyon teknolojisi olarak ortaya çıkmıştır. Filkim Filtre ve Kimya San. Tic. A.Ş. markası olan UGMA; atmosferik hava filtreleri, hava temizleme cihazları ve tıbbi maske başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerimiz % 100 Yerli üretimdir.

Ürettiğimiz ürünler hiçbir kimyasal barındırmadığından çevre dostudur ve sağladığı yüksek hava geçirgenliği sayesinde düşük enerji harcayarak enerji tasarrufu sağlamaktadır. Emsalsiz bir teknoloji ile üretilen, her türlü filtreleme ihtiyacına anında cevap bulabileceğiniz, çözüm ortağınız olan ürünlerimiz; piyasada yirmi binden fazla klimada, yüzlerce klima santralinde, evlerinizde, çalışma ve ortak yaşam alanlarında sizlerin kullanımına sunulmuştur.

Filkim Filtre ve Kimya markası olan UGMA Filtrasyon Teknolojisinin temel amacı; kullandığı ürün yelpazesini Ar-Ge çalışmaları ile sürekli olarak geliştirerek kullanıcı isteklerine cevap vermek ve bu doğrultuda geliştirilen emsalsiz teknolojiyi tüm insanlığın hizmetine sunmaktır.

MİSYONUMUZ

Dünyada ilk kez; virüsler, bakteriler dahil havadaki zararlı mikroorganizmaları ve partikülleri %99,9 oranında filtreleyen, yüksek performansı kanıtlanmış olan ürünlerimizi müşteri portföyümüze sunarak firmamızın sektördeki gücünü ve bilinirliğini artırmak.

VİZYONUMUZ

Firmamız; müşteri istek, beklenti ve ihtiyaçlarını karşılama doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarını sürdürerek geliştirdiği filtrasyon teknolojisi ile ürün çeşitliliğini sürekli olarak genişletmektedir. Bu doğrultuda UGMA Filtrasyon Teknolojisi ile üretilen, yeni geliştirdiğimiz ürünlerin analiz süreçlerini yürüterek, mevcut ya da potansiyel iş ortaklarımızın memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve verdiğimiz güven ile yolumuza uzun yıllar devam ederek yerli ve yabancı pazarda vazgeçilmez bir firma olmaktır.