GIDA SEKTÖRÜ

MarketUGMA Filtre özellikle Bakteri, Küf, Maya, Mantar vb Mikroorganizmalara karşı kanıtlanmış olan etkinliği ile; Gıda sektöründe üretim, depolama, lojistik, satış ve perakende zincirinin her adımında kendine yer bulmasını sağlamaktadır.

  • Süt ve süt ürünleri üretimi
  • Et ve et ürünleri üretimi
  • Mayalı ürünlerin üretimi
  • Gıda taşıma araçları
  • Depolama
  • Ürün saklama dolapları

GIDA SEKTÖRÜ KAZANIMLAR

Ortamdaki Bakteri, Küf, Maya ve Mikroorganizmaların sürekli ve yüksek oranda süzülmesi sayesinde GIDA ÜRÜNLERİNİN RAF ÖMRÜNÜ UZATIR ve İSRAFI ÖNLER.

Katkı Maddesi Kullanmaksızın %200 ile %300 Daha Uzun Raf Ömrü

Resim2

UGMA FİLTRASYON TEKNOLOJİSİ

Filtron F5Başta süt ve süt ürünleri olmak üzere ambalajlanmış gıda ve içecek sektöründe kullanımı uygundur. Üretim ortamındaki bakteri, maya, küf vb. mikrobiyal yükler nedeniyle bayatlama süresi ve raf ömrü kısalmaktadır. UGMA kullanılan mandıralarda, ve gıda üretim tesislerinde, öncesine oranla %100’e ulaşan dağıtım sonrası raf ömrü artışı kanıtlanmıştır.

UGMA filtre kullanılan mandıralarda uygulama öncesi ve sonrası süt ürünlerinin raf ömrü değişimi

Ortamdaki bakteri, maya, küf vb. mikroorganizmaları sürekli ve yüksek oranda süzmesi sayesinde: Gıda üretim ortamlarında ‘’katkı maddesi kullanılmaksızın x2.5 daha fazla raf ömrü’’

  • Filtron F5 mikrobiyal filtreGıda üretim ve satışında hijyen koşullarını artırır
  • Enerji tasarrufu sağlar
  • Ortamdaki kokuyu yok eder, partikülleri süzer
  • Doğa dostudur, hiçbir zararlı kimyasal içermez

Gıda üretiminde yeni bir çağ

UGMA filtrenin gıda sektöründe uygulanması ile, raf ömrü ve hijyen kalitesinin artışı beraberindekoruyucu kimyasal madde kullanımını azaltmaktadır.

Gıda fabrikalarında üretilen ürünün bozunmasının en büyük sebebi, hava kaynaklı mikrobiyal bulaşmadır. Kullanılan diğer filtrelerin mikrobiyal arındırma verimliliği düşük, enerji tüketimi yüksektir.

UGMA filtrasyon teknolojisi, uygulanan üretim yerlerinde, ortam büyüklüğüne,kontaminasyon yoğunluğuna, personel sayısına, üretim süreçlerine göre gerekli ölçümler, keşif ve projelendirme ile cihaz sayısı ve yerleri belirlenerek, kısa sürede kurulum yapılmaktadır. Ürün iade oranlarını %0,5’e kadar indirmektedir. Raf ömrünün uzamasında ise ciddi bir artış sağlamaktadır.

UGMA Filtrelerinin Diğer Filtreler ile Mikrobiyal Performans Karşılaştırılması

UGMA, Filkim uzmanlarınca yapılan keşife göre projelendirilerek kurulmaktadır. Bu kurulum sonrası sürekli çalışmada, projede öngörülen şekilde işletim sağlandığı sürece örnek besiyeri numunelerinde bakteri koloni sayısı sıfıra kadar düşmektedir.

Aynı koşullardaki diğer standartlardaki filtreler mikrobiyal öncelikli olmadıkları için halen mikroorganizma yükü bulunmakta ve üretim sonrası taze kalma performansını düşürmektedir.

Resim3